in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ЈУЛИ: Вагите трпеливо го спроведуваат својот план, додека Јарците чекаат нешто неверојатно Овенот преокупиран со работа, Биковите се чувствуваат навистина добро, Вагите треба да го зајакнат имунитетот.

Овен

Работа: Овенот денеска го очекуваат неколку непријатни изненадувања на професионален план, а без разлика на степенот на разочарување, важно е да не паднете во оган на жестоки вербални расправии.

Љубов: Преокупираноста со професионалните задачи и обврски ќе одземе многу време и енергија од Овенот, па не е исклучено и попасивно однесување кога е љубовта во прашање.

Здравје: Освен повремени падови на енергија, нема некои значајни предупредувања.

Бик

Работа: Можете да продолжите на она на што претходно сте работеле, иако со мало забавување, но со нови идеи и предлози денес, бидете внимателни и максимално тактизирани.

Љубов: Овој ден не е најповолен за нови љубовни освојувања. Справете се првенствено со пресекот на сопственото размислување и очекувањата.

Здравје: Многу добро.

Близнаци

Работа: На секој можен начин потрудете се да се организирате што подобро. а доколку дојде до мало назадување, воопшто не се откажувајте бидејќи допрва следуваат поповолни околности.

Љубов: Имате реални шанси да ги решите потенцијалните несогласувања и вербални недоразбирања со саканата личност на задоволителен начин, па не жалете за вложениот труд и време.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Рак

Работа: На Раковите им претстои потполно бурен ден, како во однос на договорите и преговорите околу деловните цели, така и во однос на реализацијата на обврските, па на вас останува да вложите дополнителен напор за адекватна адаптација.

Љубов: Справувањето и рутинското решавање на актуелните работи на полето на љубовните врски треба да биде приоритет на повеќето претставници на овој знак.

Здравје: Спијте доволно.

Лав

Работа: Објективно гледано, неколку елементи од суштинско значење за професионалната активност се поволни за целите на Лав, но сепак понудените шанси и можности ги разгледуваат малку подобро, особено кога станува збор за непознати.

Љубов: Денеска можете да пружите многу позитивни работи на полето на љубовните врски. Можеби е добра идеја да се фокусирате на една, но особено вредна работа за саканата личност.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Девица

Работа: Овој работен ден за повеќето типични Девици ќе биде добар тест за тоа колку се подготвени да ги комбинираат своите идеи со луѓе со слични склоности и размислувања.

Љубов: За попозитивно чувство придонесува и значително постабилната клима на љубовен план, па би можеле да бидете малку повеќе вклучени, особено кога станува збор за нови познанства.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Вагите треба да очекуваат многу добар работен ден. Трпеливо и упорно спроведување на веќе докажани идеи денес доаѓа до израз.

Љубов: Вашите приоритети во љубовната сфера денес не се ни блиску до она што го очекува другата страна. Ако не сакате јазот да се продлабочи, размислете и работете на компромиси.

Здравје: Одлично.

Шкорпија

Работа: Обидете се да не погрешите поради лошата концентрација што може да влијае повеќе или помалку на крајните професионални резултати. Бидете трпеливи во комуникацијата со колегите.

Љубов: Ова треба да ви биде еден од подобрите денови кога се во прашање емотивните – романтични врски. Сите аспекти укажуваат на уживање и препуштање на наклонетоста на саканата личност.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Стрелец

Работа: Подгответе се сериозно да заглавите и дополнително да се вклучите во бизнис планот бидејќи можни се доцнења, промени во договорите и техничка организација.

Љубов: Нормален ден исполнет со рутина со сите придружни елементи го очекува Стрелецот овој ден на љубовен план.

Здравје: Нервоза, напнатост.

Јарец

Работа: Некои разговори ќе ги завршите многу поуспешно отколку што се надевавте, особено ако се поврзани со договори во однос на финансискиот дел. Само напред.

Љубов: Во никој случај не е поволен момент за истакнување на љубовните дилеми и нивно решавање. Бидете трпеливи пред се.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Водолија

Работа: Во некоја ситуација би можеле да реагирате набрзина и на тој начин да доведете некои ваши проекти во прашање. Обидете се да се фокусирате што е можно повеќе на најважните работи и се ќе биде во ред.

Љубов: Неповолната астролошка клима денес може да ви донесе многу компликации во љубовната сфера, поради вербални недоразбирања, поради неразбирање на постапките на саканата личност.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Риби

Работа: Работен ентузијазам и одговорен однос кон работата и работните задачи ќе бидат присутни кај повеќето Риби, со предупредување да се биде внимателен во комуникацијата со претпоставените.

Љубов: Не бегајте од соочување со актуелни прашања и оставете времето да си оди по својот тек. Колку побрзо ја решите ситуацијата, толку поубави работи ве очекуваат во иднина.

Здравје: Променете ги лошите животни навики, ова е поволен период за тоа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote