in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ЈАНУАРИ: Близнаците размислуваат за брак, Јарците ги мачат проблеми на работа

ОВЕН

РАБОТА: Комуникацијата со колегите е многу слаба. Вие сте многу тврдоглави, како и вашите колеги. Не успевате да ги усогласите деловните ставови.

ЉУБОВ: Загрижени сте за деловни проблеми. Вашата сопруга се обидува да ве задоволи и да внесе доза на оптимизам.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е многу слаб.

БИК

РАБОТА: Вие сте оптимист, вреден и имате впечаток дека можете да направите било што. Очекувате многу од соработката со странците.

ЉУБОВ: Не сте расположени за дружење, а со тоа вашиот партнер погрешно ќе разбере дека не сте заинтересирани за него и за врската.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот стагнира. Се обидувате да го стартувате, но не работи. Вие сте прилично обесхрабрени за тоа.

ЉУБОВ: Вие сте за заљубени и размислувате за брак. Другата половина е задоволна од врската, но чувствува отпор кон бракот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се повреди.

РАК

РАБОТА: Немате сила или волја да се соочите со проблеми. Што и да се обидете да направите, не работи за вас.

ЉУБОВ: Брачниот другар е лошо расположен. Се посветувате на вашето семејство, затоа што немате енергија да слушате приказни за неговите проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од болка во коските.

ЛАВ

РАБОТА: Вложувате дополнителен напор да ги надминете деловните проблеми, но нема резултати.

ЉУБОВ: Имате многу лоша комуникација со вашиот партнер. Од таа причина, немате желба да го видите.

ЗДРАВЈЕ: Ве боли ‘рбетот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Не успевате да ги решите проблемите и покрај многу напор. Се чувствувате прилично беспомошно поради недостаток на резултати.

ЉУБОВ: Немате желба да го видите вашиот партнер. Тој не коментира ништо и се гледа со пријатели.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од ревматизам.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Резултатите се одлични, а ве чека прилив на финансии.

ЉУБОВ: Брачниот другар е загрижен за работата. Го убедувате дека сигурно ќе најде начин да ги надмине проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и нема пари. Недостигот на пари ја намалува вашата работна етика и дух. Се плашите дека лошата фаза нема да трае.

ЉУБОВ: Сопружникот се обидува да ви ја врати самодовербата и оптимизмот. Сакате зборови за охрабрување.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте еден од ретките знаци дека бизнисот се одвива непречено. Имате одлична соработка со колегите.

ЉУБОВ: Не сте расположени за дружење, но партнерот инсистира да ве види. Не го исполнувате тоа.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Не знаете што друго треба да направите за да започнете бизнис. Сè што сте пробале не вродило со плод.

ЉУБОВ: Имате ситница што се обидувате да ја добиете. Другата страна има проблеми, затоа љубовта не и е приоритет.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е ослабен.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Соработката со странците добро се развива. Имате одлична комуникација и сличен начин на размислување.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на семејните обврски, исто како и вашиот партнер. Имате премногу обврски и не ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Коските ви се чувствителни.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Стабилно е, нема проблеми, долгорочните планови се реализираат точно како што се замислуваше.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која воопшто не е расположена да се дружи. Вие сте оптимист и се надевате дека ќе ја опуштите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote