in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ЈАНУАРИ: Водолијата е цел на озборувања во деловно опкружување, Вагите очекуваат пораст

ОВЕН

РАБОТА: Прилично лошо прифаќате лоша деловна ситуација. Вие се грижите дека бизнисот е во стагнација и дека вашите напори не функционираат.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Врската е стабилна, заснована на љубов, страст и доверба.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Бизнисот оди одлично. Порано ве привлекуваше самоафирмација и докажување, сега ве интересира материјална корист.

ЉУБОВ: Брачниот другар е лошо расположен и загрижен за финансиите. Се обидувате да расудувате со него и да го натерате да гледа и позитивни работи.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Работните места поврзани со странски земји, фармацевтската индустрија и природните науки се најдобри.

ЉУБОВ: Заљубени сте и ви треба интензивна врска. Партнерот има проблеми што треба да ги реши.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

РАК

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и имате впечаток дека не можете да направите ништо за да ја промените ситуацијата. Вие сте многу загрижени.

ЉУБОВ: Не ви е гајле. Поради работа, толку сте загрижени што не успевате да се опуштите во друштво на некој близок.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекуваат неуспешни деловни разговори. Вашите планови одеднаш паѓаат во вода, што прилично силно ве погодува.

ЉУБОВ: Не ве интересира врска. Немате желба да комуницирате со другата половина или да ве слушнат.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Загрижени сте за работата. Вие не успевате да го започнете работниот процес, без оглед на напорите што ги вложувате.

ЉУБОВ: Кога имате проблеми на работа, тогаш не сакате ни љубов. Го избегнувате партнерот затоа што сте лошо расположени.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од хронични проблеми.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот се развива одлично. Ќе имате разговор со вашиот претпоставен во врска со финансиите и понатамошните деловни планови.

ЉУБОВ: Презадоволни сте од односот со партнерот. Одлучувате да му понудите конкретна помош во решавањето на проблемот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот едноставно стагнира. Што и да правите, нема напредок. Колегите се прилично загрижени за состојбата на работа.

ЉУБОВ: Фантазирате за личност која има врски во странство. Далечината не би претставувала проблем за вас, но не сте сигурни што мисли другата страна за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Се фокусирате на стари проблеми или идеи, бидејќи имате впечаток дека е вистинско време да ги решите.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Оставате одличен впечаток на другата страна, за што не сте ни свесни.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Измислувате нови планови со цел да започнете бизнис, но тие не даваат никаков резултат.

ЉУБОВ: Запознавате личност која остава одличен прв впечаток. Планирате да продолжите со дружење и да се запознаете подобро.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од хронични проблеми.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ќе имате повеќе нервози на работа. Старите непријатели се обидуваат да постават друга приказна против вас.

ЉУБОВ: Не сте заинтересирани да запознаете партнер. Тој верува дека врската е во криза и дека е прашање на денови кога ќе се распадне.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со притисок.

РИБИ

РАБОТА: Имате силна интуиција, но и јасни деловни планови. Интуицијата ви кажува дека деловните планови ќе бидат успешни.

ЉУБОВ: Ве интересира незаинтересираноста на партнерот за врската. Додека имате потреба од емоционално интензивна врска, тој се изолира од вас.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote