in

Сигурни сме дека овие ФАКТИ ќе ве изненадат!

1. Клеопатра живеела поблиску до слетувањето на човекот на месечината, отколку до градењето на Големата Пирамида во Гиза.

2. На еден фотон потребни му се 40,000 години да стигне од јадрото на Сонцето до неговата површина, а само 8 минути да стигне од површината до Земјата.

3. Потребни се 1,200,000 комарци да те каснат во исто време за да ја исцицаат твојата крв.

4. Доколку го тргнеме целиот празен простор помеѓу атомите, вкупната човечка популација би ја собрало во едно јаболко.

5. Медот не се расипува. Научниците пронашле мед стар 3,000 години кој сеуште можел да се конзумира.

6. Шпанската химна нема текст.

7. Мртвите луѓе можат да се наежат.

8. Единствените држави во кој не можете да најдете Кока Кола се Северна Кореја и Куба.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote