in

НБА: Феникс Санс го зголеми водството!

Џанис Адетокумпо постигна 42 поени, но тоа не беше доволно да ја спречи доминацијата на Феникс Санс во големото финале.

Адетокумпо, кој беше назначуван за најдобар играч во лигата минатите две сезони, постигна 42 поени и фати 12 скокови, но неговата екипа загуби со резултат 118-108.

На спротивната страна, Девин Букер ги водеше до нова победа своите соиграчи и успеа да постигне 31 поен, додека Бриџис и Пол му помогнаа со 27 поени, односно 23.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote