in

Ќе се снима филм базиран според популарната игра Ghost of Tsushima!

Филм за популарната игра за гејминг конзолите Ghost of Tsushima е во обработка, според најновите информации. Филмот ќе биде снимен од страна на студиото Sony Pictures во соработка со Sucker Punch Production. Chad Stahelski е назначен за режисер.

Компанијата која работеше на изработката на играта, Sucker Punch, соопшти: „Идеата да ја трансформираме нашата игра на филмското платно беше восхитувачка и нудеше различни можности за откривање на приказната.“ Играта беше продадена во 6.5 милиони копии од нејзиното излегување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote