in

ХАСО, НЕГОВАТА ЖЕНА И КАРАНИЦАТА! [ВИЦ]

Се испокарале Хасо и жена му и таа почнала да го брка од дома:
–„Собери си ги парталите и марш надвор! Оди си таму каде што си по цела вечер!“
Трпе пакува алишта во еден куфер, ја пали колата, а Трпана му вика од балкон:
–„И полека да умираш! Бел ден да не видиш! Од малтретирање по цел ден, да се исушиш.“
А Трпе излегува од кола и довикува:
–„Е сега ме збуни жено!? Сакаш да си одам или да се вратам?“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote