in

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ?! Хороскопскиот знак кој најчесто се разведува!

Сите бракови започнуваат со најдобри намери, сепак, честопати се случува брачниот живот да не му обезбеди на партнерот она што го очекуваше и на што се надеваше. Еден знак на Зодијакот најчесто доживува распад на брачната заедница.

Судејќи според хороскопот, мажите родени во знакот на Водолија се најмногу склони кон развод.

Причината не лежи во неверување, туку во нивната желба за слобода и независност.

Имено, пријателството и loveубовта се еднакво важни за Водолијата. Понекогаш знаат да идеализираат партнер, но главно се рационални. Тие вложуваат многу во врската и постојано ја збогатуваат со весници. Тие не се сентиментални или измамнички во врската. Тие претпочитаат пријателство од трајни и обврзувачки заедници.

Честопати им е тешко да одлучат за брак. Тие не се премногу страствени и не сакаат да се предаваат до крај. Тие очекуваат партнерот да ги задоволи и да размисли на нивниот начин. Не очекувајте мирна и мазна врска со Водолија. Отпрвин ќе ве обземе внимание, но штом ќе помине возбудата, ќе ве отпуштат без церемонија, освен ако не сте доволно паметни да ја претворите loveубовта во пријателство.

Иако брачната врска не им одговара, тие сепак се трајно врзани, но тогаш тие бараат целосна слобода. Тие се многу толерантни кон брачниот другар, но ако им пречи најважното – слободата, Водолијата ќе реши да се разведе без многу размислување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote