in

HBO ПОТВРДИ: House of The Dragon започнува со продукција oвој месец!

Оваа година е една од највозбудливите за фановите на франшизата Game of Thrones откако стриминг платформата HBO откриваше по малку детали за најновата серија од овој универзум. Телевизискиот гигант сега има уште една добра вест за фановите, а таа е дека House of The Dragon ќе започне со продукција овој месец.

Во интервјуто за медиумите, еден од главните директори на HBO изјави: „Тие се спремаат. Се спремаат да започнат со снимање овој месец. Многу сме возбудени за соработката и се надеваме дека новата серија ќе биде успешна како и нејзиниот претходник“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote