in

ИСТУРЕТЕ ЈА ОВАА МЕШАВИНА НА ЗАЛЕДЕНИ БРАВИ И ГЛЕДАЈТЕ ја магијата на дело! Неверојатен трик, сè е готово за 10 секунди

Ако имате мраз на вратите на автомобилот или на шофершајбните, пробајте ја оваа мешавина

Најголемата грешка што можете да ја направите е да се обидете да ги отворите со сила. Многумина дури и не знаат дека не се препорачува одмрзнување со топла вода, така што може да ги оштетите и вратата и бравата. Ако немате топла вода при рака, тогаш обидете се да се потпрете на вратата и да ја поместите малку со вашата тежина – овој трик понекогаш помага да се распука мразот што ја држи вратата.

Сепак, трикот кој секогаш работи и кој го решава проблемот за 10 секунди е специјална мешавина која најдобро се подготвува пред да ја напуштите куќата.

Ставете лажичка сол во литар топла вода, „измешајте“ добро за да се раствори солта. Само што ќе излезете надвор, водата доброволно ќе се олади. Внимателно истурете ги ледените површини, долж рабовите на вратата и преку рачката. Погледнете како се одвива магијата …

Можете да го избегнете сето ова ако ја премачкате гумата околу вратата на автомобилот со малку маснотии, така што нема да замрзне. Може да биде глицерин, вазелин или дури и растително масло за јадење.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote