in

Бранислав Ивановиќ одбил да носи ЛГБТ капитенска лента во Премиер Лигата!

Капитените на екипите што настапуваат во Премиер лигата изминативе неколку кола (4-13 декември) носеа ленти во боите на виножитото, во знак на поддршка на ЛГБТ-заедницата и нивното приклучување во фудбалот.

Единствен кој не го направи тоа е српскиот репрезентативец, Бранислав Ивановиќ, кој ги предводеше фудбалерите на ВБА на дуелот со Њукасл. Тој на теренот истрча со стандардната капитенска лента, а во ниту еден медиум нема детали зошто Србинот го направил тоа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
1 Comment
Најстар
Најново Најгласани
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари
Bojan Jovanovski
Bojan Jovanovski
2 години пред

i fudbalerive se popedercija

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote