in

Јувентус одигра нерешено со Верона!

Избраниците на Андреа Пирло одиграа натпревар без победник на гостувањето кај Верона. Со ова реми Јувентус е сега на 7 бода помалку од лидерот на италијанското домашно првенство Интер. Првото полувреме помина без премногу шанси. Фарони го погоди оквирот на голот на Јуве.

На стартот на второто полувреме, Јувентус поведе преку голот на Кристијано Роналдо. Но радоста на гостинските фудбалери траеше кратко, откако Барак успеа да изедначи и да го постави конечниот резултат 1-1.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote