in ,

Бидете мајстор на вашиот занает: Како да обликувате пецива, a секогаш да изгледат совршени!

Пецивата се идеален избор за појадок со шолја јогурт, чај или млеко.

Со малку вештина, можете да направите различни форми и големини од овие прекрасни деликатеси од тесто.

Рози, полжави, кроасани, топчиња, стапчиња …. За овој вид пециво, ќе ви треба, покрај основните состојки, време и вештини, но и малку фантазија за да добиете совршено пециво.

Ако сакате да ја испробате својата рака во правење нови форми на пецива за подетални упатства, погледнете го видеото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote