in

Македонија очајна на СП, уште еден двоцифрен пораз!

Репрезентацијата на Македонија игра првенство за заборав, откако остана на 0 бодови и по натправарот со Русија во светското првенство во Египет. Нашите репрезентативци беа поразени со високи 20-32 од Русите.

Младите ракометари добија шанса во второто полувреме, и добро се носеа со Русите. Но ако се земат сите работи во предвид, Русија веројатно го одигра полувремето со „пола-гас“ бидејќи се беше решено уште во првото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote