in

Милан го победи Торино и остана на врвот!

Во рамките од 17 коло во најсилната италијанска Серија А Милан ја оправда фаворитската улога против Торино (2:0).

После првиот пораз сезонава минатото коло од актуелниот шампион Јувентус (1:3), Милан им се врати на победите и повторно фокусиран на главната цел, освојување на Скудетото.

На својот стадион „Сан Сиро“ во Милано играчите на тренерот Пиоли дојдоа до победата во првото полувреме со погодоците на Леао и Кесје од пенал.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote