in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Модни и совршени комбинации за на плажа кои ќе ги воодушеви другите

Кога мисловно ќе ги споиме модата и плажата, првата работа која ни доаѓа на ум се костимите за капење. Кога станува збор за модните комбинации кога сме на летување пак, кафтаните и летните фустани го заземаат второто место.

Сепак, прошетките покрај плажа на зајдисонце, прошетките по речниот брег или вечерите во рестораните покрај плажа се моменти кои ни овозможуваат да си поиграме со модните парчиња и да смислиме интересни летни комбинации.

1. Кроп топ и шарени панталони

Едноставниот кроп топ и шарените панталони се комбинација која ќе направи да се чувствувате удобно, а во исто време модерно. Што се однесува до изборот на чевли, нема да згрешите доколку облечете патики. Летувањето е време кога смеете да ги рушите модните правила затоа што атмосферата на плажа е многу опуштена.

2. Комбинезон во земјени бои

Со темниот тен одлично одговараат парчиња облека во земјени бои. Искомбинирајте кроп топ и кратки панталони со ист принт или одлучете се за комбинезон со карнери. Карнерите се одличен моден детаљ, но внимавајте како ги стилизирате. Доколку сте покрупни во горниот дел од телото, карнерите треба да ви бидат во долниот дел од телото и обратно. На овој начин ќе ја постигнете посакуваната пропорционалност. Што се однесува до чевлите, одберете рамни елегантни чевли или еспадрили.

3. Маичка и ленени панталони

Доколку едвај чекате да облечете нешто удобно, со вас треба да понесете и пар ленени панталони. Високите панталони во комбинација со едноставна маичка ќе направат да изгледате одлично, а во исто време да се чувствувате многу пријатно. Изборот на чевли е едноставен – сандали или еспадрили, но слободно прошетајте и боси по плажата.

4. Комбинација со интересни аксесоари

Кога сме на плажа, сакаме да изгледаме најлежерно што може. Но, не ги заборавајте и интересните аксесоари кои ќе ѝ дадат дополнителен шмек на секоја модна комбинација. Понесете ги со вас вашите омилени очила за сонце и големиот летен шешир.

5. Едноделен костим за капење и здолниште

Дури и едноделниот костим за капење може да биде штосно модно парче доколку го искомбинирате со убаво здолниште и интересни сандали. Никој нема ни да забележи дека горниот дел од вашата комбинација не е боди, туку костим за капење. Оваа комбинација ќе ви дојде како кец на десетка доколку се случи непланирано ноќно капење.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote