in

Мистериозен монолит пронајден меѓу карпите во пустината во Јута исчезна!

Веќе имавме објавено дека мистериозен монолит се појавил помеѓу црвените карпи во Јута. Можете да прочитате тука за што станува збор.

Голем, сјаен и сребрен монолит, откриен во пустината во југоисточниот дел на американската сојузна држава Јута, кој охрабруваше теории за вонземјани и привлекуваше љубопитни луѓе на таа локација, сега е наведен како исчезнат, објавено е во саботата.

Монолитот бил отстранет од непознато “нешто“ околу петокот вечерта, објави Бирото за контрола на земјата во Јута на Фејсбук.

Канцеларијата „не ја отстрани структурата, која се сметаше за приватен имот“, се вели во извештајот.

“Ние не истражуваме дела поврзани со приватен имот и со кои управува локалната канцеларија на шерифот. Добивме извештаи дека е отстранета нелегално инсталираната структура, наречена” монолит “”, рекоа тие.

Here is our official statement on the rumors surrounding the "#Monolith:" We have received credible reports that the…

Posted by Bureau of Land Management – Utah on Saturday, November 28, 2020

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote