in

WTFWTF

Ова се двата најтврдоглави хороскопски знаци!

Секој има свои навики и верувања од кои не сака да се откаже и тоа е сосема во ред. Сепак, понекогаш дури и најмалото отстапување од тоа се смета за катастрофа, а тоа веќе се претвора во опсесија и благ нервен слом. Во животот, секогаш е потребно да се најде рамнотежа, односно да не се откажувате во она во што навистина верувате, но во исто време да не претерувате со некои ситници. Откријте кој е најтврдоглавиот од хороскопските знаци подолу, каде ви ги претставуваме двата најтврдоглави и двата најрелаксирани хороскопски знаци.

Бик

Биковите уживаат во сетилните искуства, но сите треба да бидат запознаени со тоа. Акцентот е ставен на тоа да се чувствуваат пријатно, барем да го гледаат омилениот филм по стоти пат или секогаш да нарачуваат ист оброк или пијалок при излегување во град. Тие сакаат да планираат како го поминуваат слободното време, но не сакаат да ги менуваат своите планови кога. Проблемот е кога тие премногу ќе се нурнат во некои планови и верувања од кои не сакаат да отстапат затоа што се чувствуваат безбедно и безбедно, односно „кокулирани“. Решението може да биде да направите планови заедно со пријателите, но не секогаш очекувајте премногу флексибилност.

Јарец

Во нивните очи животот е планина за искачување и тие се решени да ја надминат секоја препрека на патот. Иако тие се многу самокритични, сепак тие имаат најголема доверба во донесувањето одлуки и не го оставаат тоа на никој друг. Тие поставуваат високи, често невозможни, стандарди за себе и за другите, и сè се сведува на еден голем план. Опфаќа сè, од најмалите детали до најголемите детали и тие не дозволуваат никој да им застане на патот, по цена да остане сам. Тие не се непријателски расположени, но не им е досадно дури и кога се сами, па затоа им е многу тешко да подлегнат на притисокот на околината кога станува збор за заеднички активности.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote