in ,

Направете сами: Рецепт за домашен квасец

Ако случајно не сте успеале да најдете квасец, ние ви нудиме неколку предлози за тоа како можете сами да го направите дома.

Состојки за овошен квасец:

  • 1 јаболко
  • 750 гр остри брашно
  • 520 мл вода

Подготовка:

Јаболкото преполовете го на половина, извадете го јадрото и изрендајте го во сад. Измешајте половина кг брашно со 350 ml вода, додадете јаболко и затворете сè добро во тегла. По три дена, смесата ќе порасне и ќе се појават меурчиња. Отфрлете половина од смесата, а другата половина измешајте ја во сад со 250 гр брашно и 170 мл вода. Добро затворете ја смесата во тегла и оставете ја неколку дена на собна температура. Кога ќе се појават меурчиња, вашиот квасец е подготвен за употреба.

За совршен леб, потребни ви се 250 гр квасец и продолжете да го одржувате остатокот од смесата со додавање на брашно и вода потребни за да ја направите смесата тенка.

Квасец од житарки

Првиот ден измешајте 20 гр брашно и 20 мл вода за да добиете хомогена смеса. Вториот ден измешајте уште 20 гр брашно и 20 мл вода и добро промешајте ја смесата уште двапати во текот на денот.
На третиот ден, додадете уште 30 гр брашно и 30 мл вода и промешајте уште два до три пати во текот на денот. Четвртиот ден, отстранете половина од смесата и повторете ја постапката од третиот ден. Направете го истото на петтиот и шестиот ден. На седмиот ден, вашиот квасец е подготвен и подготвен за употреба.

Квасец од компир

Добро сварете еден компир на коцки. Исцедете го, но заштедете ја водата од вриење. Измешајте ги компирите со една лажичка сол и една лажичка шеќер. Оставете ја смесата да се излади, а потоа додадете 1/4 од водата за готвење. Оставете ја смесата да отстои неколку дена.

Квасец за тесто

  • 200 гр брашно од интегрално брашно
  • 1 дкл топла вода
  • 1 лажичка мед

Подготовка:


Измешајте 50 гр брашно од цело зрно и 1 дкл топла вода.
Додадете 1 лажичка мед или слад од јачмен. Промешајте и истурете во стаклена тегла, покријте ја со ленена крпа и оставете да стои на топло место. Промешајте го следниот ден и покријте го повторно. Вечерта на третиот ден, кога ќе се појават меурчиња, додадете 150 гр брашно и 1,5 дкл вода. Добро промешајте и повторно покријте ја теглата. На четвртиот или петтиот ден, смесата ќе биде подготвена за подготовка на тесто. Земете 1 чаша квасец, а остатокот (оставете го во стаклена тегла) и држете го затворен во фрижидер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote