in

И NETFLIX Е ПРОТИВ НЕГО: Платформата ги избрипа сите филмови на Johnny Depp!

Сите филмови во кои глуми холивудскиот актер Џони Деп, кој е осуден за злоставување на поранешната сопруга Амбер Херд, се избришани од популарната стриминг платформа „Netflix“ во Америка и Австралија.

Светските медиуми пренесуваат дека „Netflix USA“ и „Netflix Australia“ донеле одлука да не ги прикажуваат, односно да ги избришат понудите на сите филмови во кои глуми славниот актер. 

Како што се наведува, причината за тоа е неодамнешната одлука на судот според кој Деп е осуден за злоставување на поранешната сопруга, пренесува „The Sun“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote