in

Нејмар: Сакав да го оставам фудбалот!

Brazil's Neymar warms up before a friendly football match against Qatar at the Mane Garrincha stadium in Brasilia on June 5, 2019, ahead of Brazil 2019 Copa America. (Photo by EVARISTO SA / AFP) (Photo credit should read EVARISTO SA/AFP/Getty Images)

Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар, изјави дека на моменти се размислувал дали да продолжи да игра фудбал бидејќи ја загубил страста. Тој рече дека така се чувствувал поради големиот притисок.

Во еден момент, бев на праг да го оставам фудбалот и се преиспитав дали воопшто сакам да играм поради големиот притисок. Но потоа се сетив како дојдов тука. Вистинската љубов кон оваа игра ме натера да продолжам и ме врати во реалноста – изјави Бразилскиот фудбалер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote