in

Нов документарец за легендарниот рапер Notorius B.I.G. пристигнува на Netflix!

Стриминг платформата Netflix објави дека новиот документарец за раперот Biggie насловен The Notorius B.I.G. Biggie: I Got a Story to Tell, пристигнува на 1ви Март. Филмот е режиран од мајката на раперот, Violleta Wallace и од Sean Combs, и ќе го опфати раниот живот на раперот и неговиот пат до успехот.

Biggie доби место во Куќата на Славните минатата година. Минатата година раперот доби улица именувана по неговото уметничко име во Clinton Hill, Brooklyn.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote