in

Обложувалниците ширум светот прифакаат облози на тоа како ќе се вика новиот член на кралското семејство!

Британските обложувалници веќе собираат облози за името на идниот брат или сестра на малиот Арчи, синот на принцот Хари и актерката Меган Маркл, а засега се имињата на Оливер и Дијана, кои имаат коефициент 8 спрема 1 најдобриот цитиран.

На второто место, според обложувалниците на Бефер, се имињата Артур и Грејс со коефициент од 10 спрема 1, додека имињата Филип, Алберт, Georgeорџ и Изабела имаат коефициент од 12 спрема 1.

На дното на списокот е името Борис, кому букмејкерот му дава коефициент од 200 спрема 1 што ќе ги изберат идните родители.

Портпаролот на Бетер, Сем Росботом, за Индепендент изјави дека принцот Хари и Меган Маркл некогаш ги изненадија обложувалниците, бидејќи го нарекоа својот првороден син Арчи, име што воопшто не беше на списокот со најверојатни имиња.

„Веројатно овојпат Меган и Хари ќе изберат потрадиционално име, а Оливер и Дијана се омилени меѓу нашите клиенти“, додаде Росбототом.

Принцот Хари и Меган Маркл во неделата објавија дека очекуваат уште едно дете, со порака дека „Арчи ќе стане постар брат“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote