in

10 филмски ѕвезди кои биле отпуштени среде снимање – и кои ги замениле!

Холивуд може да биде сурово, многу сурово место.

Лори Пети првично беше женска главна улога во „Demolition Man“, но беше заменета со Сандра Булок во нејзината прва голема улога.

Lori Petty and Sandra Bullock

Жан-Клод Ван Дам го играше насловниот лик во Предатор – кратко – пред да биде заменет со Кевин Питер Хол.

Van Damme shirtless and fighting in "Bloodsport" and the scary alien from "Predator"

Денис Хопер првично го играше Кристоф во Truman Show, но брзо беше заменет со Ед Харис.

Hopper in "Speed" and Harris in "Truman Show"

Кел О’Нил помина неколку недели играјќи го Ели Сандеј во There Will Be Blood сè додека не беше отпуштен и заменет со Пол Дано.

Џулијана Мур доби отказ од Can You Ever Forgive Me? од режисерката Никол Холофсенер, само шест дена пред да се започне снимањето.

Julianne Moore and Melissa McCarthy

Саманта Мортон првично ја „звучно-глумеше“ „Саманта“ во Her, но како и Фирт, таа беше заменета откако ќе го заврши целиот свој дел.

Samantha Morton and an image of the virtual assistant in the film, which bears the text "Call from Samantha"

Џејмс Ремар го играше Хикс во Aliens две недели пред да биде отпуштен од режисерот Џејмс Камерон и да биде заменет со Мајкл Бин.

Никол Кидман беше оригинална ѕвезда на Panic Room на Дејвид Финчер, но беше заменета со Џоди Фостер по немилиот инцидент.

Nicole Kidman and a still of Foster hugging her onscreen daughter in "Panic Room"

Кевин Спејси ја заврши целата своја улога како нафтен тајкун Пол Гети во „Сите пари на светот“ кога беше отсечен од филмот и беше заменет со Кристофер Пламер.

Spacey and Plummer each performing as Getty

И за крај, Ерик Столц го играше Марти Мекфлај во „Назад кон иднината“ цели седум недели пред да биде отпуштен и заменет со Мајкл Фокс.

Stoltz and Fox each performing as Marty McFly

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote