in

Над 5,000 подржувачи на Навални се уапсени на протестите во Русија!

Илјадници луѓе протестираат на улиците во Русија против претседателот Владимир Путин и бараат ослободување на затворениот опозиционен лидер Алексеј Навални.

Повеќе од 5,000 лица се уапсени за време на тие протести, според светските медиуми. Огромните протести се случуваат и покрај тоа што властите на државата се обидоа да ги спречат преку заканите за притворање на оние кои ќе искочат да протестираат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote