in

Порто ја изненади Старата Дама!

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo reacts during the Italian Serie A football match Napoli vs Juventus on February 13, 2021 at the Diego Maradona (San Paolo) stadium in Naples. (Photo by Filippo MONTEFORTE / AFP)

Порто на домашен терен се сретна со италијански Јувентус и го изненади со брз погодок уште на самиот почеток на натпреварот, откако одбраната на црно-белите направи катастрофална грешка. Тареми ја затресе мрежата и го однесе Порто во водство.

Во второто полувреме, Порто ја зголеми предноста преку погодокот на Марега, а Роналдо не успеа веднаш да израмни. Последниот гол на натпреварот го постигна Киеза за намалување на водствотот во 82 минута. Вториот натпревар е закажан за 9 Март во Торино.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote