in

QR код на НАДГРОБНАТА ПЛОЧА? Уште тоа не сме го виделе!

Некои луѓе сакаат посетителите на нивниот гроб да знаат многу повеќе за нивниот претходен живот. Многу повеќе… Луѓето сакаат нивните дела да опстанат долго после нивното време. Тие веруваат дека оставаат наследство кое треба да се почитува и да се знае за него.

Ова го велиме поради сликата што ја пронајдовме неодамна на социјалните мрежи. Ова е надгробната плоча на библиотекарот Џастин Џок и на неа може да се види QR код кој доколку го скенирате ќе ве однесе на вебсајтот со неговите најпознати дела.

Дали овој акт вели: „Ти не ме познаваше, но види, погледни. Мојот живот имаше некое значење!“? Оставаме вие да одговорите на тоа прашање.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote