in

Работа од соништата? Гледајте серии на Нетфликс и јадете пица; плата – 500 $

Американската компанија бара некој за рангирање на сериите Нетфликс и пицате кои се испорчуваат.

Претходно оваа недела, компанијата за преглед на казино „BonusFinder“ започна натпревар за наоѓање „професионален надзорник“ (Binge Watch – личност што гледа серии по ред, без поголеми паузи).

Компанијата претходно објави конкурси за плаќање на луѓе за тестирање хамбургери, сладолед, слатки и пита од тиква. „Сега бараме совршен кандидат кој ќе не информира за најдобрата серија на Нетфликс и најдобрата пица од испораката за да ни помогне на сите во овие бурни времиња“, се вели во нивниот оглас.

Победникот ќе добие 500 долари, а ќе мора да гледа и оценува три серии на Нетфликс, патем рангирајќи ги пијалоците од испораката. Кандидатот исто така ќе добие бесплатна сметка на Нетфликс и буџет за пица и закуски.

Според деталите за натпреварот, победникот може да избере три серии, меѓу кои се „Queen’s Gambit“, „Night Stalke“, The Hunt For a Serial Killer”, “Cobra Kai”…

„Professional Binge Watcher“ ќе треба, меѓу другото, да ги рангира заплетот, глумата, но и задоволството со епизодите и крајот на серијата.

А пиците ќе се рангираат според повеќе критериуми, од изглед и вкус, до вредност во однос на потрошените пари.

Пријавувањето трае до 12 февруари, а победникот ќе биде објавен на 17 февруари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote