in

Џенифер Лопез и Алекс Родригез раскинаа!

Пејачката и актерка Џенифер Лопез и поранешната бејзбол ѕвезда на Њујорк Јенкис, Алекс Родригез, ја откажаа свршувачката затоа што, како што велат, „подобро функционираат како пријатели“. Тие така го потврдија раскинувањето, иако до неодамна тврдеа дека нивната четиригодишна врска не е во криза.

„Сфативме дека подобро функционираме како пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме на тој начин“, рече во заедничкото соопштение Лопез (51), познат како Џеј Ло и Родригез (45), со прекар А-Род.

„Ние ќе продолжиме да работиме заедно и ќе се поддржуваме едни со други и нашите заеднички работи и проекти“, додадоа тие.

Еден од најпознатите славни парови во Соединетите држави, наречен Џеј-Род во медиумите, вети дека ќе молчи за нивното раскинување поради почит кон неговите деца од претходните врски.

„Си посакуваме се најдобро на двајцата. Од почит кон нив, единствениот коментар што го имаме е благодарност до секој што испрати љубезни зборови на поддршка“, рекоа Лопез и Родригез.

Во март, тие ги негираа извештаите во медиумите дека раскинуваат, велејќи дека „работат на некои нешта“.

Во тоа време, порталот посветен на познатите личности на TMZ и неколку други портали за забавни вести цитираа неидентификувани извори блиски до парот дека тие ја откажале свршувачката.

Родригез и пејачот на хитот „Love Don’t Cost a Thing“, кои пееја на инаугурацијата на американскиот претседател Бајден во јануари, започнаа да се забавуваат на почетокот на 2017 година, а се верија во март 2019 година.

На крајот на минатата година, Лопез рече дека двапати ја одложувале венчавката поради пандемијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote