in ,

СмешноСмешно

СМЕШНИ ФОТОГРАФИИ НА ЛУЃЕ КОИ ОДАТ НА ФИТНЕС! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

  1. Ахилова пета – Искрено, барот беше превисоко поставен за да може да стигне само во редовни патики. Барем таа се грижи за својата ахилова пета.

2. Социјален тренинг – Ако група пријатели направат селфи во шумата и тие не го постават на Instagram, дали навистина имале тренинг?

3. The Big Mac – Дали некогаш сте помислиле колку нездрава храна веројатно јаде Роналд Мекдоналд? Не, вие мислите само за себе. Настрана шегите, сосема е разбирливо дека ќе му треба програма за слабеење.

4. Фрлање на пешкир – Нема многу работи да се направи кога вашиот тренер доцни. Ние би предложиле да имате загревање, иако и ова изгледа примамливо.

5. Појдете по скалите – Никој не сака да го започне тренингот пред да влезе во соблекувалната и да се пресоблече во шорцеви за вежбање. Зошто инаку би постоел ескалатор, нели?

6. Високи очекувања – Претпоставувам дека целата опрема за теретана не е наменета за секого. Значи, да речеме дека сте повисоки од 4 ft 5 инчи, не користете никаква опрема што може да ве провлече низ таванот. Капирате?

7. Пилешки нозе – Не, не зборуваме за кофа од крцкав, пржен вид. Зборуваме за оние момци кои поминуваат 7 дена во неделата работејќи на горниот дел од телото и никогаш не се фокусираат на нозете. Момци, едноставна лекција во теретана – НИКОГАШ не прескокнувајте ден на ногата.

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote