in

WTFWTF Што?Што? СлаткоСлатко УбавоУбаво

Според лагите кои ќе ги кажувате, ќе ви кажеме во кој месец сте родени! [ТЕСТ]

Еден краток тест кој ќе обелодени кога сте родени!

 • Прашање од

  Зошто лажете?

  • Поради забава
  • Сакам опасност
  • Јас не лажам ти лажеш
  • Имав лошо детство
 • Прашање од

  Кому најмногу кажувате лаги?

  • Сам/а себе
  • На мајка ми
  • Никому, јас не лажам
  • Секому
 • Прашање од

  Што криеш?

  • Дека имам дечко/девојка!
  • Што е тоа криење?
  • Јас сум тикток феномен и го кријам тоа од пријателите
  • Иако имам пари викам дека немам…
 • Прашање од

  Кога почна со лажење?

  • Не знам…
  • Основно
  • Средно
  • Факултет
 • Прашање од

  Која е твојата следна лага?

  • Да кажам дека сум болен/а и да не одам на работа
  • Да ги излажам домашните дека сум во училиште
  • На девојката да и речам дека сум дома и да излезам надвор
 • Прашање од

  За крај, дали спиете спокојно?

  • Да, како што ќе легнам така станувам
  • Не, правам растур
  • Хрчам…
  • Месечарам

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote