in

Не се нарекувајте ФАН на HARRY POTTER доколку не можете да одговорите на овие прашања! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Која форма завзема Patronus-от на Harry?

  • Еднорог
  • Мечка
  • Лав
  • Елен
 • Прашање од

  Кој ги предал Lily и James Potter?

  • Peter Pettigrew
  • Sirius Black
  • Severus Snape
  • Remus Lupin
 • Прашање од

  Која форма завзема Boggart-от на Neville?

  • Snape
  • Dumbledore
  • Пајак
  • Змеј
 • Прашање од

  Кој го ослободи Dobby?

  • Harry
  • Ron
  • Hermione
  • Ginny
 • Прашање од

  Во која куќа припаѓала Moaning Myrtle?

  • Slytherin
  • Ravenclaw
  • Hufflepuff
  • Gryffindor
 • Прашање од

  Кој го уништува последниот Horcrux на Voldemort?

  • Harry
  • Neville
  • Ron
  • Seamus

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote