in

УбавоУбаво

Дали сте ХРАБРИ или ПЛАШЛИВИ? [ТЕСТ]

Овој тест ќе ви помогне да откриете дали сте храрби или паничите во одредени ситуации.

Да почнеме со тестот!

 • Прашање од

  Изберете го полот!

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  Колку години имаш?

  • -18
  • 18-24
  • 25-34
  • 35-44
  • 45-65
  • 65+
 • Прашање од

  Што ќе направите ако слушнете чудни звучи навечер во вашиот дом?

  • Ќе станам да проверам од каде доаѓа звукот
  • Ќе се потрудам да скријам
  • Ќе сметам дека звукот доаѓа од надвор, нема да обрнам внимание
  • Ќе се јавам на полицијата!
 • Прашање од

  Кога треба да решите некој проблем/ситуација дали ќе постапите со вашата логика или емоции?

  • Ќе постапам со емоции, ќе го послушам срцето
  • Секогаш логиката е чекор по напред!
  • Ќе зависи до ситуацијата
 • Прашање од

  Доаѓаш од надвор и куќата гори а внатре е твојот најдобар пријател. Што ќе направиш?

  • Без да се двоумам ќе влезам и ќе го/ја спасам
  • Ќе повикам пожарна да се справат со ситуацијата
  • Нема да ризикувам да влезам, мила ми е душата
  • Првин ќе повикам пожарна а после влезам
 • Прашање од

  Дали би се жртвувале како субјект во експеримент за да го спасите целиот свет?

  • Секако би се жртвувал
  • Не знам, не сум сигурен
  • Нема друг некој да се жртвува освен мене?
 • Прашање од

  Би сакале да бидете на местото на овој човек?

  • Зошто да не? Го сакам адреналинот
  • Не би ни помислил/а! Срцето нема да ми издржи
  • Дали има потреба од ова?
 • Прашање од

  Вашата најголема фобија?

  • Осаменост
  • Смрт
  • Височина
  • Не се плашам од ништо!
 • Прашање од

  Ако би чувал/а домашно милениче, кое би било тоа?

  • Се плашам од животни
  • Многу сакам животни ни не би чувал/а дома!
  • Маче или кученце, најслатки се!
  • Би чувал птица!
 • Прашање од

  И за крај! Вистина или предизвик?

  • Вистина
  • Предизвик

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote