in

СлаткоСлатко

Кое јадење си од Италијанската кујна? [ТЕСТ]

Сакате да знаете кое јадење сте од италијанската кујна? Решете го тестот и дознајте!

 • Прашање од

  Избери јадење од Јапонската кујна!

  • Yakitori
  • Sushi
  • Tempura
  • Ramen
  • Miso
  • Unagi
 • Прашање од

  Каков ориз најмногу преферирате?

  • Со леблебии
  • Со куркума
  • Со зеленчук
  • Со тестенини
  • Со месо
  • Со грав
 • Прашање од

  Кое од долу наведените најмногу ве радува?

  • Чоколадо
  • Желе бонбони
  • Бонитоп
  • Лижавка
  • Маршмело
  • Гофрет
 • Прашање од

  Јадењето какво го јадеш?

  • Солено
  • Благо
  • Луто
  • Кисело
  • Неутрално
 • Прашање од

  Последно кога јадевте зеленчук?

  • Не јадам воопшто
  • Не се сеќавам
  • Минатата вечер
  • Секој ден со задоволство
  • Има една година…
  • Не јадам со години
 • Прашање од

  Изберете торта!

  • Германска торта
  • Мозаик торта
  • Еклери
  • Крт торта
  • Торта со јагоди
  • Ролат со фил од банани

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote