in

УбавоУбаво СлаткоСлатко Што?Што? WTFWTF

Која професија е како мерена за вас?! [ТЕСТ]

Со овој краток тест ќе ви доловиме за која професија сте родени! Ајде да почнеме!

 • Прашање од

  Изберете го вашиот пол

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  Колку години имате?

  • -18
  • 18-24
  • 25-34
  • 35-44
  • 45-64
  • 65+
 • Прашање од

  Колку е вашата моментална плата?

  • 0-247 евра
  • 247-376 евра
  • 376-538 евра
  • 538+ евра
 • Прашање од

  Да речеме дека ќе се наградите себеси со некоја награда. Која би била таа?

  • Книга
  • Би купил/а безвредни работи од интернет
  • Би излегол/а на некоја забава
  • Нови алишта
  • Би ги заштедил/а парите
  • Би купил/а на некој близок
 • Прашање од

  Како би ве опишал вашиот газда?

  • Професионалец
  • Перфекциониста
  • Немам газда 🙁
  • Личност со потенцијал
  • Никако 🙁
 • Прашање од

  Избери го вашето омилено домашното милениче

  • Зајак
  • Мачка
  • Хамстер
  • Риба
  • Куче
  • Букалемун
 • Прашање од

  Каде би сакале да работите?

  • Хоум-офис
  • Плаза
  • Во мала интересна зграда
 • Прашање од

  Кој од долу наведените би сакала/а да ти биде колега?

  • Анџелина Џоли
  • Грегори Хаус
  • Барак Обама
  • Џејми Оливер
  • Зигмунд Фројд
 • Прашање од

  Каков тип на работник си?

  • Креативен
  • Помагач
  • Организатор
  • Пронаоѓач на идеи
 • Прашање од

  Што од долу наведените е задолжително во една канцеларија?

  • Да има ресторан во близина
  • Колегијалност
  • Удобна столица
  • Да биде блиску до дома
  • Храна
  • Нови компјутери
  • Лифт
  • Кафемат
  • Сите наведени 🙂

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote