in

Прашања на кои љубителите на игрите GTA треба да го знаат одговорот! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Која година е објавена првата игра од франшизата GTA?

  • 2000
  • 1997
  • 1998
  • 1999
 • Прашање од

  Како се вика компанијата што е сопственик на GTA?

  • Bethesda
  • Rockstar Games
  • Square Enix
  • Naughty Dog
 • Прашање од

  Која игра искочи после играта Grand Theft Auto III?

  • GTA: San Andreas
  • GTA: Vice City
  • GTA IV
  • GTA: The Ballad of Tony
 • Прашање од

  Во кој град се случува дејството на GTA IV?

  • Los Santos
  • Ambarino
  • New Austin
  • Liberty City
 • Прашање од

  Кој од следните ликови не можеме да го управуваме во GTA V?

  • Michael de Santa
  • Franklin Clinton
  • Niko Belic
  • Trevor Philips
 • Прашање од

  Во која година е објавена GTA V?

  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote