in

Кој предмет најмногу го мрази Hermione? Обидете се да одговорите на следниве прашања за Hermione Granger (КВИЗ)

 • Прашање од

  Како е средното име на Hermione?

  • Beatrice
  • Jean
  • Esme
 • Прашање од

  Кој датум е роденденот на Hermione?

  • 1ви Септември, 1967
  • 19ти Септември, 1978
  • 19ти Септември, 1979
 • Прашање од

  Родителите на Hermione се заболекари.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Hermione ја брише меморијата на нејзините родители и ги испраќа во која држава?

  • Австрија
  • Америка
  • Австралија
 • Прашање од

  Кого заробува Hermione во тегла?

  • Rita Skeeter
  • Bellatrix Lestrange
  • Lavender Brown
 • Прашање од

  Кој е најомразениот предмет на Hermione?

  • Астрономија
  • Одбрана против мрачни сили
  • Гатање

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote