in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Квиз за легендата Горан Пандев! [КВИЗ]

Легендата на МАКЕДОНСКИОТ фудбал! Еден и единствен, неповторливот ГОРАН ПАНДЕВ!

 • Прашање од

  Кога е роден нашиот Горан Пандев?

  • 27 Јули 1983
  • 24 Јули 1984
  • 26 Јули 1983
 • Прашање од

  Кое е родното место на Пандев?

  • Велес
  • Скопје
  • Струмица
 • Прашање од

  Кој е првиот клуб за кој заигра Пандев?

  • Специа
  • Лацио
  • ФК Беласица
 • Прашање од

  Колку години имаше кога потпиша договор со Интер?

  • 17 години
  • 16 години
  • 18 години
 • Прашање од

  Против која репрезентација е сениорското деби во репрезентативниот дрес?

  • Малта
  • Англија
  • Турција
 • Прашање од

  На колку репрезентативни меча играше Пандев?

  • 123
  • 122
  • 124
 • Прашање од

  Колку гола има во репрезентативното руво?

  • 40
  • 39
  • 38
 • Прашање од

  На кој меч магично се збогува со репрезентативниот дрес?

  • Австрија – Македонија
  • Македонија – Лихтенштајн
  • Холандија – Македонија

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote