in

СмешноСмешно

Беа игрите од нашето детство! Дали ќе успееш да ги погодиш игрите од понудените сликите? [КВИЗ]

Сигурно како сите и вие сте биле голем љубител на видео игрите. Може да се каже на одредена генерација во 80тите и 90тите им помина во Atari салоните. Сега, на местотот на Atari салоните се Playstation салоните. Дали вие ќе успеете да се присетите на сите овие игри од минатото?

 • Прашање од

  Ни беше играта од детството. Помалите браќа секогаш мораа да бидат Луиџи 🙂 Која е оваа легендарна игра?

  • Sonic
  • Super Mario Bros
  • Pacman
  • Metal Gear solid
 • Прашање од

  Пак со една легендарна игра. Која е играта од сликата?

  • Sonic
  • Mortal Kombat
  • Street Fighter
  • Test Drive Unlimited
 • Прашање од

  Беше незаменливата игра на љубителите на фудбалот!

  • PES 99
  • Wining Eleven
  • FIFA: Road to World Cup 98
  • PES 98
 • Прашање од

  Градевме куќи, ја уредувавме, го прававме карактерот, му избиравме алишта. Дали ќе успееш да се сетиш?

  • Great Family
  • Far Cry
  • People in the House
  • The Sims
 • Прашање од

  Повеќето од нас за прв пат овде возеа автомобил! Која е играта од фотографијата?

  • Gran Turismo
  • Need For Speed
  • Forza
  • Formula 1
 • Прашање од

  Во оваа игра градевме империи, војувавме со нив. Времено беше најдобрата игра за воена стратегија.

  • Age of Empires
  • Grand Theft Auto
  • Call of Duty
  • Tekken
 • Прашање од

  Еден мал времеплов во 80тите и се сеќаваме на оваа игра!

  • Tetris
  • Bomberman
  • Pacman
  • Crash Bandicoot

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote