in

Дали ги знаеш алтер егата на овие негативци од Spider-man? (КВИЗ)

 • Прашање од

  Dr Otto Octavius?

  • Looter
  • Sandman
  • Dr. Octopus
  • Molten Man
 • Прашање од

  Adrian Toomes?

  • Shocker
  • Venom
  • Rose
  • Vulture
 • Прашање од

  Norman Osborn?

  • Jackal
  • Green Goblin
  • Carrion
  • Rihno
 • Прашање од

  Wilson Fisk?

  • Fortunado
  • Silvermane
  • Kingpin
  • Shocker
 • Прашање од

  Eddie Brock?

  • Puma
  • Carnage
  • Venom
  • Cardiac
 • Прашање од

  Dr Curt Connors?

  • Morbius
  • Dracula
  • Lizard
  • Blade
  • Blade

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote