in

Што?Што?

Како порано се викал градот кој поврзува два континента – Истанбул? Интересен квиз! [КВИЗ]

Интересен квиз кој со неговите одговори ќе ве изненади и научи нови нешта!

 • Прашање од

  Во 14тиот век, Истанбул бил освоен од страна на Османлиите

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Секој природен број е целосен број

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Секоја година, 12 Мај се слави како ден на мајките

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Лимит на Твитер за караткери е 244

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Ирска е дел од Велика Британија

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Велс е дел од Велика Британија

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Градот Истанбул порано се викал Augusta Antonina!

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote