in

СлаткоСлатко

Дали ќе ги препознаете овие спортски акцесоари?! [КВИЗ]

Дали сте љубител на спортот? Пробајте да го решите овој квиз!

 • Прашање од

  1. Во кој спорт се користат овие обувки?

  • Рагби
  • Фудбал
  • Голф
 • Прашање од

  2. Кошот?

  • Кошарка
  • Амерички фудбал
  • Бадминтон
 • Прашање од

  3. Каде се користи рекетот?

  • Пинг-понг
  • Бадминтон
  • Тенис
 • Прашање од

  4. Во кој спорт се користи овој терен?

  • Велосипедизам
  • Формула 1
  • Атлетизам
 • Прашање од

  5. Во кој спорт се користи маската и мечот?

  • Карате
  • Кендо
  • Ескрим
 • Прашање од

  6. На кој спорт ве потсеќа овој гол?

  • Мал фудбал
  • Ракомет
  • Фудбал
 • Прашање од

  Каде се користи оваа капа?

  • Ватерполо
  • Велосипедизам
  • Атлетизам
 • Прашање од

  Во кој се користи овој рекет?

  • Пинг-понг
  • Бадминтон
  • Тенис

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote