in

СлаткоСлатко

Колку што сте помлади толку потешко ќе го решите овој КВИЗ

Обидете се да одговорите точно на следните прашања.

 • Прашање од

  Како се викал првиот сателит лансиран во вселената?

  • Телстар
  • Нутник
  • Спутник
  • Радастар
 • Прашање од

  Кој бил најпознатиот фестивал во 1960тите?

  • Lollapalooza
  • Coachella
  • Glastonburry
  • Woodstock
 • Прашање од

  Кој бенд ја испеал песната “I can’t get no satisfaction” ?

  • The Beatles
  • The Rolling Stones
  • The Doors
  • Led Zeppelin
 • Прашање од

  Кој е познат како кралот на рокенролот?

  • Elvis Presley
  • Curt Kobain
  • Chuck Berry
  • Jimi Hendrix
 • Прашање од

  Кој бил тапанарот на The Beatles?

  • Paul McCartney
  • George Harrison
  • Ringo Starr
  • John Lennon
 • Прашање од

  Кој го освоил Светското првенство во фудбал во 1994?

  • Аргентина
  • Бразил
  • Франција
  • Германија

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote