in

Дали ќе успееш да ги препознаеш овие туристички места низ Европа? [КВИЗ]

Според дадените фотографии пробајте да ги препознаете местата!

 • Прашање од

  Дали ја препозна оваа европска држава?

  • Германија
  • Холандија
  • Белгија
 • Прашање од

  Во која држава се наоѓа оваа арена?

  • Шпанија
  • Италија
  • Португалија
 • Прашање од

  Каде се наоѓа храмот Акропол и Партенон?

  • Грција
  • Бугарија
  • Романија
 • Прашање од

  Државата во која се одигра светското првенство во фудбал 2018

  • Бразил
  • Русија
  • Катар
 • Прашање од

  Во која земја автентичниот град во сликата е дизајниран како замок?

  • Англија
  • Турција
  • Малта
 • Прашање од

  Каде е оваа скандинавска земја што ја доловува прекрасната хармонија на природата и културата?

  • Данска
  • Шведска
  • Норвешка

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote