in ,

Сон-Кејн блицкриг, па шок за Мурињо во 94та минута!

Фудбалерите на Тотенхем водеа со 3:0 по 16 минути, па се стигна до 82 минута, за на крајот да ремизираат 3:3 со Вест Хем во петтото коло од Премиер лигата, по голот на Ланзини во 94. минута.

Само по 45 секунди, Сингерс поведоа. Кејн испрати милиметарско прецизно длабоко додавање, Сон ја прими топката, ја наведна надесно и силно и прецизно шутираше.

Веќе во осмата минута предноста беше дуплирана. Сон е официјално асистент, но Кејн најпрво ја протна топката низ нозете на Рајс, а потоа го погоди долниот десен агол со удар од работ на казнениот простор.
Екипата на Мурињо го комплетираше блицкригот во 16-та минута, кога Регулион центрираше од левата страна, а Кејн скокна и ја испрати топката во мрежата со многу чувства.

Форналс пропуштија одлична можност за гостите, потоа Тотенхем можеше да го завери триумфот (Кејн статива), не успеа, а потоа работите се искомплицираа. Прво, во 82-та минута Кресвел упати одличен удар од левата страна, а Балбуена со глава ја однесе топката во мрежата.

Само три минути подоцна, тимот на Мојес стигна до вториот гол, тоа беше автогол на Давинсон Санчез – тој се обиде да ја скрши топката со глава по ударот од десната страна на Јармоленко, и наместо тоа ја испрати топката во мрежата на Лорис.

Герет Бејл влезе во игра во 72-та минута, а во продолженијата за малку не постигна гол во контра за 4: 2, што скапо го чинеше неговиот тим.
На самиот крај, во 94. минута, резервистот Мануел Ланзини постигна гол во првите минути од Премиер лигата, испраќајќи ја топката во горниот лев агол од 17-18 метри. Jорис навистина ја фати топката, но не доволно за да спречи да влезе во мрежата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote