in

Стадо елени нападнаа BMW! [ВИДЕО]

Кога дивите животни се појавуваат на патот додека возат со голема брзина, тоа може да биде многу опасно и за возачот на автомобилот и за животното.

Снимката од Полска покажува ситуација во која стадо елени трча преку патот во моментот на поминување на автомобилот.

Возачот веднаш закочи за да го избегне првиот елен, но не се надеваше на целото стадо. Средбата меѓу BMW и елените веројатно подеднакво ги исплаши возачот и самите животни, кои се обидуваа да го избегнат возилото во борбата за голи животи.

За жал, не сите имаа толку среќа, па едно животно заврши во задниот дел од автомобилот.

Сепак, судејќи според снимката, ниту едно животно не е сериозно повредено, додека автомобилот претрпе значителна штета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote