in ,

СлаткоСлатко

Трик кој го олеснува нанесувањето на молив за усни (ВИДЕО)

Видеото (по самата природа на апликацијата за која станува збор) многу брзо стана вирално и за само шест дена собра повеќе од 5,5 милиони прегледи. За оние на кои моливот за усни им е незаменлив дел од рутината за шминкање, овој трик многу ќе ви го олесни секојдневието, а ние ви пренесуваме за што е оваа необична практика.

Ако сте корисник на традиционални моливи за усни за кои е потребно редовно острење, запознаени сте со фрустрациите што се јавуваат како резултат на тоа што премногу мекото моливче целосно ја губи својата форма. Наместо да стане поостро и да го добие посакуваниот тенок врв кој прецизно ќе ги оцртува нашите усни, моливот целосно се размачкува.

 

 

@sydneydianelly

Have you ever tried freezing your lip liners before sharpening them? 🤨#latinacreatives #latinabeautycreators #lifestylecontentcreating #latinacontentcreatortok #beautycontentcreator #lipliners #beautyhacks #makeuphack #makeuptipsandtricks

♬ american boy – ༺ 00s throwbacks ༻

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote