in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Како предјадење или намаз: Крем салата од јајца

Оваа кремаста салата од јајца, која е лесна за подготовка, можете да ја подготвите кога има некои прослави, или можете да ја користите како намаз.

Состојки:

  • 6 јајца
  • 100 гр урда
  • 200 гр мајонез
  • 1 лажичка сенф
  • бибер, сол

Подготовка:

Ставете јајца во топла вода и варете 10 минути. Треба да се тврдо варени, бидејќи после тоа се лупат и се рендаат на покрупниот дел од рендето. Измешајте урда, мајонез и сенф. Потоа додадете ги ренданите јајца. Додадете сол и бибер, па додадете свеж магдонос по желба.

На здравје 🙂

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote