in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, а температурите ќе бидат во рамките на просечните за овој период од годината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote