in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево, во југозападните делови претпладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер.

Од утре облачноста ќе се зголеми, а во среда кон крајот на денот и во четврток претпладне ќе има врнежи од дожд. Дневната температура од четврток ќе се намали за околу пет степени. Потоа нов поинтензивен влажен бран се очекува во петок попладне и во сабота.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote